Scor egal în meciul Basarabi Curtea de Argeș – Victoria Buzoești

La al doilea meci jucat pe teren propriu de ACS Basarabi Curtea de Argeș, adversară a fost echipa situată pe locul IV în clasamentul Ligii. În prima repriză, fotbaliștii noștri au dominat prin posesie și faze frumoase către poartă, însă, mingea a refuzat să intre în poarta adversarilor. La pauză s-a intrat la vestiare cu 0-0, iar repriza a doua a fost echilibrată, cei de la Buzoești au atacat mai mult poarta apărată de Alexandru Avrămescu, portarul Basarabilor, care a apărat o fază extrem de periculoasă pentru echipa gazdă. Primul gol a venit dintr-o bară, gol contestat de tribune, însă validat de tușier. În ultimele minute, basarabii au jucat în ritm alert și au atacat poarta adversă, iar golul egalizator a venit din partea lui Andrei Stancu.

Următorul meci al Basarabilor se va juca în deplasare, cu ACS Gloria Berevoești, în data de 15 aprilie.