Câştigătorii concursului județean de Creație Plastică ”ZÂMBET DE COPIL!”, ediția a II-a

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Cateheză a participat la Concursului Județean de Creație Plastică: ”ZÂMBET DE COPIL! ” – ediția a II-a.
Concursul s-a desfășurat la Școala Gimnazială Băiculești în parteneriat cu Școala Gimnazială Nr. 1 Valea Danului. 
La Concurs s-au înscris peste 140 de copii îndrumați cu mult drag de profesori deosebiți: Otilia-Daniela Ionescu, Cristina Gole (Școala Gimnazială „Mircea Cel Bătrân” Curtea de Argeș), Olimpia Mateescu (Școala Gimnazială „Basarab I” Curtea de Argeș), Constantin Matei (Școala Gimnaziala „Sfântul Apostol Andrei” Curtea de Argeș), Ileana Ghiță, Denisa-Georgeta Mihăilescu, Mihaela-Georgiana Baciu (Școala Gimnazială Valea Danului), Georgiana Codeci, Roxana Codeci, Georgiana Stan, Cristina Georgescu, Denisa Paraschiv, Florica Ionescu, Mariana Matei, Niculina Duțu, Corina Dogaru, Georgeta Deaconu, Ștefania Pătru, Ana-Maria Lițoiu, Margareta Pletea, Cosmin Mazilescu (Școala Gimnazială Băiculești), Valerica Danciu, Angela Ciucă (Gpn Malu Vînăt), Ioana Giuhat, Cristina Neacsu, Nicolae Ciungu, Bogdan Neacșu (Școala Gimnazială Bratia), Oana Panțeru, Ana-Maria Sabie, Aura Stoica (Școala Gimnazială Ciofrângeni). 
Membri evaluatori ai Concursului au fost:
-Profesor Veronica Haiducu
-Profesor Mihaela-Georgiana Baciu
-Profesor Bogdan Ștefănescu
Comisia a apreciat în mod plăcut pregătirea deosebită a elevilor și a premiat cele mai bune lucrări conform regulamentului:


NIVEL I PREȘCOLAR
Premiul I – POPESCU DAVID / PERCA ȘTEFANIA 
Premiul II – VASILE SOFIA MARIA / MUNTEANU SEBY IULIAN 
Premiul III – STOICA EDUARD / SPIREA ELENA IOANA 
Mențiune – DARAGIU VALENTINA / DUMITRU DARIUS GABRIEL


NIVEL II PRIMAR
Premiul I – ILINA GABRIELA / TOADER IOANA TEODORA 
Premiul II – MAZILU ȘTEFANIA / SINCA MIRUNA / DERVIȘ MIRUNA MARIA 
Premiul III – CIOBANU NARCISA / HARCEA MILENA / ZAMFIRA DENISA 
Mențiune – BOLOGA IONUȚ / URSU ROBERTA ELENA / IBRIC ȘTEFAN


NIVEL III CLASELE a V-a / a VI-a
Premiul I – MANOLESCU ȘTEFAN / SOTIR IOANA ALEXANDRA 
Premiul II – MINCU MIHAI / IVĂNOIU VALENTINA CRISTINA 
Premiul III – FLOAREA MARIUS / JIANU BIANCA 
Mențiune – IVĂNOIU MARIA 


NIVEL IV CLASELE a VII-a / a VIII-a
Premiul I – ȘCHIOPU ALEXANDRU / SABIE CRISTINA TEODORA 
Premiul II – SCÎRLOI GEORGE COSMIN / BLĂJAN ANDREEA SABINA 
Premiul III – ARMEANU SARA 


Coordonatorii Proiectului au fost: 
-Profesor Ileana-Eugenia Bodescu, Directoarea Școlii Gimnaziale Băiculești 
-Profesor Maria-Didona Rădulescu, Școala Gimnazială Băiculești 
-Profesor Elena Ilina, Directoarea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Valea Danului
-Preot Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul 
-Preot Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș. 
Scopul concursului este de a identifica, stimula și valorifica potențialul creativ al școlarilor prin intermediul creației plastice. 
Concursul este organizat cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte CALINIC, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului temei numărul 255/05.02.2018 și cu avizul Inspectoratului Școlar Județean Argeș numărul 243/05.02.2018, cuprins în CAEJ poziția 173/09.02.2018.
La finalul Concursului elevii au prezentat un frumos program artistic alcătuit din poezii, cântece și piese de teatru sub îndrumarea cadrelor didactice: Roxana Codeci, Georgiana Codeci și Cosmin Mazilescu.
Concursul marchează Ziua Învățătorului arătând respectul față de dascăli și se înscrie în calendarul activităților extrașcolare al eparhiei.

You may also like

0 comments

By