-VIDEO- Debut în cel de-al treilea an cu victorie pentru Basarabi Curtea de Argeș

În cel de-al treilea an de la înființare, echipa de fotbal ACS Basarabi Curtea de Argeș a debutat în sezonul 2018-2019 cu o victorie în fața echipei AS Colibași. Echipa adversă a venit la Curtea de Argeș cu gândul unei victorii și a deschis scorul în minutul 35 prin Ioan Cristian Birta, dintr-un șut de la 11 metri, numai că golul marcat de Dragoș Prodan, în minutul 41, i-a descurajat complet. Nici stilul agresiv adoptat nu a schimbat tabela în favoarea echipei din Colibași, mai ales că replica dată de jucătorul Basarabilor, Robert Niță, a lăsat fără cuvinte audiența. Cu un gol superb scorul s-a schimbat în favoarea Basarabilor, iar meciul s-a încheiat 2-1.

Lotul echipei ACS Basarabi Curtea de Argeș a fost format din următorii jucători: