Rezultatele obținute de elevii din Curtea de Argeș la etapa județeană a concursului de Matematică ”Ion Cojocaru”

În data de 11 mai elevii care iubesc Matematica au participat la etapa județeană a concursului „In Memoriam prof. Ion Cojocaru”ce s-a desfăşurat la Mioveni.

Probele de concurs (timp de lucru: 2 ore)

MATEMATICĂ:   un test cu 14  probleme de tip grilă (problemele 1-10 notate cu câte 5 puncte şi problemele 11-14 notate cu cîte 10 puncte. Se acordă 10 puncte din oficiu).                   

Programa de concurs: materia studiată în anii anteriori şi materia parcursă în anul şcolar 2017-2018, până la momentul concursului (Materia propusă pentru concurs este în conformitate cu programele şcolare în vigoare pentru clasele II-VIII).

PREMIEREA

Ierarhia premianţilor se stabileşte în ordinea descrescătoare a punctelor obţinute. Numărul premiilor (I,II,III și mențiuni) nu poate depăşi 15% din numărul total de participanţi, conform deciziei comisiei de organizare, se va acorda doar un singur premiu I, un singur premiu II şi un singur premiu III, iar restul până la 15% se va completa cu menţiuni. În caz de egalitate de punctaj va fi luat drept criteriu de departajare punctajul obţinut la problemele cotate cu 10 puncte (subiectele 11, 12, 13 şi 14, în această ordine).

Din Curtea de Argeș au obținut rezultate bune la etapa județeană a Concursului de Matematică următorii elevi: 

BALTAG DIACONU ANA MARIA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Hernest Filica (100 de puncte) 

GOBEJ ȘTEFAN, elev la Școala Gimnazială ”Armand Călinescu”, profesor îndrumător Constantin Nicolau ( 100 de puncte)

GEORGESCU YANIS CONSTANTIN, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Hernest Filica (100 de puncte) 

ILIE RAREȘ CONSTANTIN, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Spiridon Anicuța (100 de puncte) 

RĂDULESCU VLAD ANDREI, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Spiridon Anicuța (100 de puncte) 

ȚÎROIU THEODOR ALEXANDRU, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Hernest Filica (100 de puncte)

MITREA DAVID RĂZVAN, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Cîrstea Aurelia ( 100 de puncte) 

UȚĂ DARIUS ANDREI, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Cîrstea Aurelia ( 100 de puncte) 

BOBOC DAVID ANDREI,  elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 100 de puncte) 

MAZILESCU ANCA TEODORA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 100 de puncte)

IONESCU DORIAN IOAN, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Nicolae ( 95 de puncte) 

PÂRVU DAVID, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Iliuță Cecilia (90 de puncte) 

CUCU DENIS ANDREI, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Gheorghe Claudia (80 de puncte)

MOISESCU IOAN TEODOR, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Hernest Filica (80 de puncte) 

ȘERBĂNOIU ANDREI, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Nicolae ( 80 de puncte) 

SORA INGRID MARIA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Cîrstea Aurelia ( 75 de puncte)

STERIOIU NICOL CARMINA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 75 de puncte)

FLOREA ANDREI, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Nicolae ( 70 de puncte) 

ILIE FLAVIU DANIEL, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 65 de puncte)

RĂDULESCU EMANUEL ANDREI, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 65 de puncte)

SIMION ANDREI, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 65 de puncte)

GHIȚĂ RAREȘ IOAN, elev la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 60 de puncte) 

BOTAN MARIA CRISTINA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 60 de puncte)

CIUCU ALEXANDRA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 55 de puncte)

BĂLĂLĂU ANDRA MARIA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 55 de puncte)

ROTARU ANTONIA MARIA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 50 de puncte)

ȘERBĂNOIU ANTONIA GABRIELA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Pescaru Georgeta Gabriela (45 de puncte)

MIHUȚ LIVIA, elevă la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”, profesor îndrumător Niță Adriana ( 25 de puncte)

Felicitări tuturor!

You may also like

0 comments

By