S.C. AQUATERM AG 98 S.A. CURTEA DE ARGEȘ
Str. Negru Vodă, nr. 4, Curtea de Argeș, Județ Argeș
CUI RO11339134, Reg. Com. J19/800/0135/25.02.05
–
ANUNȚ INFORMARE
SC AQUATERM AG 98 SA informează utilizatorii din Municipiul Curtea de Argeș și din Comunele Valea Danului, Valea Iașului, Băiculești, că rezultatele analizelor efectuate de către DSP Argeș au evidențiat că apa furnizată nu mai îndeplinește toți parametrii de potabilitate fizico-chimici prevăzuți de legislație (fără evidențierea depășirii ale fierului, clorului rezidual liber și turbidității).
Începând cu ora 21:00, în data de 12.11.2025, apa va fi oprită pentru o perioadă de maxim 24 ore, în vederea curățării filtrelor din Stația de tratare Cerbureni. În aceste condiții, pentru la curățarea filtrelor, recomandăm ca apa să fie utilizată doar în scopuri igienico-sanitare, nefiind bună de băut.
De asemenea, în vederea reumplerii rețelei de apă după curățarea filtrelor este posibil ca apa să fie foarte încărcată cu suspensii, aceasta nu trebuie consumată în următoarele 12 ore după punerea în funcțiune a rețelelor.
Vă mulțumim pentru înțelegere!
DIRECTOR GENERAL
CLAUDIA MIHAILESCU

Lasă un răspuns