Argeşean găsit mort în bazinul de la apometru!

smlUn bărbat în vârstă de 54 de ani din comuna Rociu a fost găsit mort în bazinul de apă din curtea locuinței. Cadavrul a fost descoperit de un vecin care a venit în vizită.

Din primele cercetări efectuate la faţa locului de către poliţişti se pare că omul ar fi vrut să repare ceva la aprometru şi ar fi căzut în bazin.

Lângă cadavru a fost găsit o cheie franceză şi toate indiciile duc la concluzia că omul a căzut în bazin şi s-a lovit la cap”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Argeş, Mădălina Sima, agent principal de poliţie.

În cauză a fost deschis un dosar de cercetare de moarte suspectă, iar trupul bărbatului a fost dus la SML Argeş pentru a se stabili cauza morţii. Abia după raportul medicilor legişti poliţiştii vor stabili ce măsuri vor lua”, a mai adăugat Mădălina Sima.

Din declaraţiile vecinilor, omul locuia singur şi se pare că obişnuia să consume alcool.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*