White gray gradient background. Abstract Background.

-VIDEO-A fost renovat sectorul primiri urgențe Pediatrie de la Spitalul din Curtea de Argeș

Partea de primiri urgențe Pediatrie din cadrul Spitalului Municipal Curtea de Argeș a fost mutată de curând în ”casă nouă”, într-un spațiu generos, modern, primitor. Investiția a fost realizată prin sponsorizare, în cadrul unui proiect încheiat între spital,  Grădinița ”Academia Piticilor”, Primăria Municipiului Curtea de Argeș, Inspectoratul Școlar Județean Argeș și Enesra Construct. 

Investiția a constat în renovarea completă a spațiului de aștepare, a cabinetului de consultații, a izolatorului și a băilor pentru aparținători, cadrele medicale și copiii care sunt nevoiți să mai rămână la spital pentru investigații suplimentare. De la tarchetare, până la mobilă și decorul specific spațiilor dedicate copiilor, totul a fost modernizat. 

”Pe această cale vreau să le mulțumesc tuturor celor care au dorit să se implice, spitalul este al întregii comunități, doar împreună putem schimba și îmbunătăți lucrurile, mai ales fiind vorba de singurul loc unde nu venim niciodată de drag, ci cu o problemă de sănătate și este doar o chestiune de timp până vom ajunge cu toții aici. Mă bucur să văd că oamenii de bine se alătură spitalului și se implică în proiecte ce aduc un plus valoare în sistemul medical”, ne-a declarat Andreea Gheordunescu, managerul spitalului. 

Investiția fost sponsorizare din partea Enesra Construct, prin administrator Cătălin Arsene. 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*